DC-DC Step Up Module 5-32V to 5-50V XL6009/XL6019 Adjustable Module QS-0524CBDE-15W with Enclosure
Price:
2.65
LED Wall Pack With  Durable Glass Lens 40W-150W 2700-6000K
https://www.qskj.cc/web/image/product.template/8472/image_1920?unique=8cf0d0c
(0 review)
Not Available For Sale
    This combination does not exist.
    Categories :
    Step Up Boost Module
    SKU :
    Share :
    100% original guarantee
    Return within 30days
    Worldwide Fast delivery
    Brand: QSKJ
    Model:  QS-0524CBDE-15W with Enclosure
    Features:
    • The new original XLSEMI chip, eliminate fake, disassemble chip.
    • Imported SMD electrolytic capacitors, not accompanied by homemade capacitance.
    • Up to 400Khz operating frequency, and LC filter circuit, output ripple is very low.
    • Import TDK inductors, the heat and noise to a minimum.
    • Input and output three MLCC Multilayer ceramic capacitors, interference enhance stability.
    • PCB use kb of A grade sheet material, to prevent cardboard, garbage plate.
    • Built-in MOSFET, the LM2577 built-triode say goodbye, can reach 94% efficiency.
    • Increased enable the port, you can control whether the boost circuit.
    • Dimensions: 49 (L) * 23.4 (W) * 11.4 (H) mm (excluding potentiometer)
    Parameters:
    • Module Properties: non-isolated step-up module (BOOST)
    • Input voltage: 5-32V
    • Output voltage: (1) continuously adjustable (5-50V)
    • Output Current: 2.5A (MAX)
    • Input Current: 4A (MAX)
    • Output power: natural cooling 15W, plus heat sink 25W (MAX) real power
    • Maximum output power = input voltage conversion efficiency * 4A *conversion efficiency
    • Full load temperature rise: 45 C
    • Operating frequency: 400khz
    • Load current: 5V turn 12V 15mA, 8.4V turn 12V 7mA, 12V switch 24V 9mA, 12V switch 36V 18mA, 24V switch 48V 9mA, 24V switch 36V 6mA.
    • Load regulation: ± 0.5%
    • Voltage regulation: ± 0.5%
    • Dynamic response speed: 5% 200uS
    • Enable Control Port: Yes, high 1.4V-VIN (ON), low 0-0.8V (OFF), the default high
    • Short circuit protection: None (Please install fuse or protection circuit input)
    • Installation: You can screw (Fixing holes 3 mm), 2 fixing holes