25W Voltage Regulator DC 8-12.6V to 10-14V Boost Converter QS-1113BAT-25W
Price:
13.23
30CM 6/10/14/16/20/40 Pin Way Gray Flat Cable 1.27mm Pitch for 2.54mm FC IDC Connectors
19.3mm Diameter LED Lens 60 Degree Flat Honeycomb For CREE XPE Series
https://www.qskj.cc/web/image/product.template/6716/image_1920?unique=3e3d1d1
(0 review)
Not Available For Sale
    This combination does not exist.
    Categories :
    Step Up Boost Module
    SKU :
    Share :
    100% original guarantee
    Return within 30days
    Worldwide Fast delivery
    Brand: QSKJ
    Model:  QS-1113BAT-25W
    Parameters:
    • Module Properties: non-isolated step up module
    • PCB size:50 x 18mm
    • Input voltage:8-12.6V (3pcs Lithium Battery voltage)
    • Output voltage:10-14V (10pcs Ni-MH battery voltage)
    • Output Current:1.8A
    • Output Power:25W (Max.)
    • Conversion efficiency: up to 93%
    • Load Regulation: ±1%
    • Full load temperature rise: 40 °c
    • Undervoltage protection: None
    • Installation: welding
    • IN+: input positive
    • IN-: input negative
    • OUT+:output positive
    • OUT-: output negative
    • Boot mode: Power-on
    • Short-circuit protection: None (If need please install fuses at input port)
    • Input reverse polarity protection: None (If need please install diode at input port)
    • Close: EN pin is connected to 0V level (output voltage is approximately equal to input voltage)