DC-DC Boost Module 4-34V to 4-35V LM2587 Current 5A Switching QS-0324CBDM-15W
Price:
5.15
30CM 6/10/14/16/20/40 Pin Way Gray Flat Cable 1.27mm Pitch for 2.54mm FC IDC Connectors
19.3mm Diameter LED Lens 60 Degree Flat Honeycomb For CREE XPE Series
https://www.qskj.cc/web/image/product.template/6718/image_1920?unique=b9426ab
    Share :
    100% original guarantee
    Brand: QSKJ
    Model:  QS-0324CBDM-15W
    Parameters:
    • Module Properties:Non-isolated step-up module (Boost)
    • Input voltage:4-34V
    • Output Voltage:
                           (1) continuously adjustable(4-35V) ;
    • Output current:2.5A (MAX)
    • Input Current:3A (peak 5A) (5A current chip)
    • Power output:Natural cooling15W, plusHeatsink25W (MAX)Actual power
    • Maximum output power = input voltage * 5A * conversion efficiency
    • Output power limit (Conditions:Good heat dissipation):
    • Input 5V Output 12V 1.2A
    • Input 5V Output 24V 0.6A
    • Input 5V Output 48V 0.35A
    • Input 7.4V Output 12V 2A
    • Input 7.4V Output 19V 1.2A
    • Input 7.4V Output 24V 0.9A
    • Input 7.4V Output 48V 0.55A
    • Input 12V Output 19V 2A
    • Input 12V Output 24V 1.5A
    • Input 12V Output 48V 0.8A
    • Input 24V Output 48V 1.6A
    • Conversion efficiency:
    • Input 5V Output 12V 0.5A Efficiency 84%
    • 12V 0.5A input 7.4V output efficiency 90%
    • Input 7.4V output the 12V 1A efficiency 88%
    • Input 12V Output 16V 1A efficiency of 92%
    • Input 12V Output 16V 2A efficiency 90%
    • Input 12V Output 19V 1A efficiency of 91%
    • Input 12V Output 19V 1.5A Efficiency 92%
    • Input 12V Output 24V 0.5A Efficiency 89%
    • Input 12V Output 24V 1A efficiency of 88%
    • Output ripple:20M bandwidth (for reference only)
    • 48V 0.2A ripple 300 mV input 24V output
    • Full load temperature rise:45
    • No-load current:The typical 15mA (5V transferred 12V)
    • Load regulation: 0.5%
    • Voltage adjustment rate:0.5%
    • Dynamic response speed:5% 200uS
    • Short circuit protection:(Please enter the installation of fuse protection circuit)
    • Installation:Screws (diameter 3 mm), and two fixing holes