DC-DC Boost Converter 10.8-35V to 65-97V Step Up Power Supply QS-1284CCBA-100W
Price:
4.41
30CM 6/10/14/16/20/40 Pin Way Gray Flat Cable 1.27mm Pitch for 2.54mm FC IDC Connectors
19.3mm Diameter LED Lens 60 Degree Flat Honeycomb For CREE XPE Series
https://www.qskj.cc/web/image/product.template/6715/image_1920?unique=8cf0d0c
    Share :
    100% original guarantee
    Brand: QSKJ
    Model:  QS-1284CCBA-100W
    Parameters:
    • Module Properties: non-isolated constant current and voltage can be automatically boost
    • Input Voltage :10.8-35V
    • output voltage: (1) adjustable (65-97V)
    • (2) fixed output (arbitrary choice between 65-97V)
    • output constant current range :0.5-2A (100W MAX) (continuously adjustable)
    • conversion efficiency: typical 92%
    • full load temperature rise : 50°c
    • load current: Typical 60MA
    • Load regulation: ± 2%
    • voltage regulation rate: ± 0.5%
    • dynamic response speed: 5% 200uS
    • short circuit protection: No output short circuit strict
    • undervoltage Protection: None
    • Input reverse polarity protection: Yes.
    • Installation: screw (diameter 3 mm), 2 mounting holes, 2 fixed hole spacing of 82 mm
    • Connection mode: you can plug terminals, pressure lines, does not require welding
    • Case: All aluminum, casting process, can work under adverse conditions
    • Output Power: input 12V100W maximum output power (input voltage greater than 24V, output 150W MAX)
    Applications:
    • Battery voltage regulator, 12V battery to it (10-14V) output voltage regulation in 12V, 24V battery output voltage in 12V.