DC-DC Converter 10-32V to 60-97V Step Up Power Supply Module QS-1284CBD-100W
Price:
19.26
30CM 6/10/14/16/20/40 Pin Way Gray Flat Cable 1.27mm Pitch for 2.54mm FC IDC Connectors
19.3mm Diameter LED Lens 60 Degree Flat Honeycomb For CREE XPE Series
https://www.qskj.cc/web/image/product.template/6706/image_1920?unique=8cf0d0c
(0 review)
Not Available For Sale
    This combination does not exist.
    Categories :
    Step Up Boost Module
    SKU :
    Share :
    100% original guarantee
    Brand: QSKJ
    Model:  QS-1284CBD-100W
    Parameters:
    • Non-Isolated Boost Module
    • Input voltage: DC 12V 24V (10-32V);
    • Input current: 16A (Max (more than 10A, please strengthen heat dissipation);
    • Output voltage: DC 60V 72V 84V (60-97V);
    • Output current: 2A Max;
    • Output power: Natural cooling 70W Max, enhanced heat dissipation 100W Max;
    • Conversion efficiency: 85%;
    • Output Ripple: 2% Output Voltage (MAX);
    • Full load temperature rise: 5°C;
    • No-load current: Typical 35mA;
    • Load regulation: ±0.5%
    • Voltage regulation rate: ±0.5%;
    • Dynamic response speed: 5% 200uS;
    • Short circuit protection: None (please install a fuse or protection circuit at the input);
    • Input reverse protection: None (usually can be protected at the input string diode);
    • Dimensions: 65*47*28.5MM (without copper pillars), 65*47*32MM (with copper pillars).