DC-DC Converter 150W 12V to 24V Step Up Module QS-1224CBD-100W
Price:
13.23
30CM 6/10/14/16/20/40 Pin Way Gray Flat Cable 1.27mm Pitch for 2.54mm FC IDC Connectors
19.3mm Diameter LED Lens 60 Degree Flat Honeycomb For CREE XPE Series
https://www.qskj.cc/web/image/product.template/6721/image_1920?unique=8cf0d0c
(0 review)
Not Available For Sale
    This combination does not exist.
    SKU :
    Share :
    100% original guarantee
    Return within 30days
    Worldwide Fast delivery
    Brand: QSKJ
    Model:  QS-1224CBD-100W
    Parameters:
    • Module Properties:  Non-isolated step-up module (BOOST)
    • Input Voltage: DC 10-32V
    • Output Voltage: DC 12-35 V (adjustable)
    • Maximum Input Current: 16 A (Higher than 10A need cooling)
    • Maximum Output Current: 10 A(max)
    • Power: 100W(MAX,Natural cooling),Strengthen cooling 150W(MAX,Actual power)
    • Conversion efficiency: 94% (Input 16V output 16V 2.5A test result, for reference)
    • Output ripple: 2%(max) 20M bandwidth
    • Full Load temperature rise: 45 ℃
    • No-load Current: Typical 25mA
    • Load Regulation: ± 0.5%
    • Voltage Regulation rate: ± 0.5%
    • Dynamic response speed: 5% 200uS