DC-DC Converter 8V 12V 24V (8V-35V) to 5V 8A Non-Isolation Buck Step Down Module 2/4 USB Output Car Charger QS-1205CBUM-8A
Price:
6.18
9W G4 G9 COB LED Halogen Bulb AC110V/220V Home Light LED Dimmable Silica Gel Lamp
4W High Power Imitation Lumen RGBW Led Eight Feet 30mil 40mil 45mil
https://www.qskj.cc/web/image/product.template/6682/image_1920?unique=9114294
(0 review)
Not Available For Sale
  • USB Type
This combination does not exist.
Share :
100% original guarantee
Brand: QSKJ
Model: QS-1205CBUM-8A
Description:
  • Support 4 USB at the same time 2A current charge, fast charging current, the total output current up to 8A.
  • MOS tube reverse input protection, maximize conversion efficiency, reduce losses.
  • Output with over-voltage protection, to effectively protect the phone.
  • 8-35V wide input voltage, 12V 24V car can be the perfect support.
  • Industry advanced flat-wire high-current inductors, large current heat, conversion efficiency.
  • High-quality double-plated gold USB port, life is 2 times the normal USB.
  • Dimension 54(L)*39(W)*21(H) mm
The module is QSKJ latest non-isolated step-down power supply module (BOOST)
Usage:
  • Mobile phones, digital cameras, tablets, navigators, tachographs and other devices that require USB power. Can charge 4 mobile phones at the same time, 4 total current 8A.
  • A variety of input and output, support for terminal input, DC input, output support 4 * USB output, the output terminal 5V.