DC-DC Converter 10-32V to 12-35V Step Up Power Supply Module QS-1224CBD-150W
Price:
3.68
30CM 6/10/14/16/20/40 Pin Way Gray Flat Cable 1.27mm Pitch for 2.54mm FC IDC Connectors
19.3mm Diameter LED Lens 60 Degree Flat Honeycomb For CREE XPE Series
https://www.qskj.cc/web/image/product.template/6708/image_1920?unique=8cf0d0c
(0 review)
Not Available For Sale
  • Version
This combination does not exist.
SKU :
Share :
100% original guarantee
Brand: QSKJ
Model:  QS-1224CBD-150W
Parameters:
  • Input voltage: DC 10V-32V.
  • Output voltage: DC12V-35V(adjustable).
  • Output current: 10A (MAX).
  • Input current :16A (MAX) (more than 10A please strengthen heatsink).
  • Output power: natural cooling 100W (MAX), strengthening cooling 150W (MAX) real power.
  • Conversion efficiency: 94% (when Input 19V 2.5A Output 16V, Reference).
  • Output ripple: 2% (MAX).
  • Full-Load temperature: 45 degrees.
  • No-load current: 25mA typical.
  • Voltage regulation: ± 0.5%.
  • Load regulation: ± 0.5%.
  • Dynamic response speed: 200uS 5%.